Píšeme o tom,

co nás baví

Na kole po magickém venkově: Objevte skryté krásy českých cyklotras

Cyklistika patří mezi nejoblíbenější způsoby, jak aktivně trávit volný čas a zároveň poznávat kouzlo české krajiny. Sebrat se a vyrazit na výlet na kole představuje ideální kombinaci dobrodružství, relaxace a sportu. V naší krajině existuje množství cyklotras, které většina lidí ještě neobjevila, neboť leží mimo hlavní trh turistických cest. Toto jsou výlety, které vám nabídnou nejen čistý vzduch a pohyb, ale také pohled do minulosti, skryté poklady a lokální pochoutky.

Český venkov je plný překvapivě zachovalých historických památek, malebných vesniček a přírodních krás. Málokdo ví, že ve středních Čechách můžete obdivovat jedno z nejstarších kontinuálně obydlených míst v Evropě – keltské oppidum Závist nedaleko Prahy. Pokud se rozhodnete vydat se tímto směrem na kole, odmění vás nejen bohatá historie, ale také nádherné přírodní scenérie procházející podél řeky Vltavy. Cesta je dobře značená a zajišťuje skvělé podmínky pro cyklisty všech úrovní.

Vydejte se po stopách vinařů

Mezi nejoblíbenější cyklotrasy patří ty, které vedou moravskými vinicemi. Moravská vinařská stezka vás provede mezi vinicemi a malebnými vesničkami Znojmo, Mikulov nebo Valtice. Tato trasa není jen pastvou pro oči, ale také pro chuťové buňky. Cestou budete mít možnost navštívit místní vinařství, ochutnat autentické moravské víno a dozvědět se něco o historii a technikách jeho výroby. Trasa nezapomíná ani na pohodlí cyklistů, nabízí množství odpočívadel a informačních tabulí, kde se dozvíte zajímavosti nejen o víně a vinicích, ale i o místní kultuře a historii.

Na jihu Čech se můžete těšit na klidné vodní plochy, rozsáhlé lesy a malebné rybníky. Cyklistická trasa kolem Třeboně vás zavede do srdce přírodní rezervace Třeboňsko. Tento kraj je známý svými rybníky a je rájem pro milovníky přírody. Cesta vede kolem rozlehlých rybníků, stinnými lesy a starobylými hrázemi. Není nic lepšího než po celodenním šlapání odpočívat u některého z místních rybníků či si dopřát osvěžující koupel. Oblast je velmi vhodná také pro rodiny s dětmi, protože trasy jsou převážně rovinaté a nenáročné.

Kouzlo českého severu

Severní Čechy nabízí nezapomenutelné výhledy na impozantní pískovcové skály a hluboké lesy. Českosaské Švýcarsko je jednou z nejmalebnějších oblastí pro cyklisty. Trasy vedou kolem skalních útvarů jako je Pravčická brána a mnohá jiná místa, která pamatují staletou historii tohoto regionu. I tady najdete mnoho dobře značených tras, které nabídnou dechberoucí výhledy i skvělé podmínky pro všechny milovníky cyklistiky. Vydejte se po cestách, které vás okouzlí svou syrovou krásou a neporušenou přírodou.

Cyklistické výlety po České republice vám přinesou nejen pohyb a čerstvý vzduch, ale i spoustu nových zážitků a objevů. Nechte se zlákat krásami naší krajiny a vydejte se na cesty, které vás povedou přes jedinečná místa, historická zákoutí i gastronomické poklady.

Související příspěvky